Gästebuch

Mirë se erdhët në faqen e Autorit: Willkommen auf der persönlichen Webseite von: Pal Sokoli

Gästebuch- Vizitorët e faqës,pershendetje ose porosi

Name:
E-Mail:
Homepage:
Betreff:
Nachricht:
 
 

Aktuell sind 9 Einträge verfügbar.

Ferdinand Laholli (Homepage) hat am 11.10.2010 20:43:40 geschrieben :

Gjaku i dashurisë
Shumë i dashur Pal,

të falenderoj për mesazhin e dërguar, lidhur me daljen e librit tënd: Gjaku i dashurisë/Das Blut der Liebe/Sängele Iubirii, të cilin e lexova me mjaft interesim. Titulli i librit është një metaforë tejet e goditur poetike, që i përshtatet më së miri lajtmotiveve të tua. Unë, mjerisht, nuk di as edhe një fjalë rumanisht, por kam shpresën e madhe, se cikleve në dy gjuhët e huaja u paraprin versioni shqip i krijimeve. Dhe nëse është kështu, jam i dëshiruar ta kem një ekzemplar të këtij botimi tregjuhësh, por më parë më njofto, të lutem, lidhjen tënde bankare, si dhe çmimin e librit, që ta bëj menjëherë dërgimin e të hollave.

Edhe më tutje shëndet e suksese!
Miqësisht
Ferdinand Laholl
 
Kommentar: I dashur Ferdinand!
Me keqardhje ju informoj se libri është vetëm ne dy gjuhë,rumanisht dhe një cikël gjermanisht,për shkak te volumit te madhe dhe mundit te jashtëzakonshem te z.Baki Ymeri qe te perkthej aq shumë poezi nga unë në gjuhën rumune nuk mund mora vendim që ta botoj edhe verzionin shqip,për shkak se shumica e këtyre poezive veç janë te publikuara nëpër tri veprat e mija në gjuhën shqipe,
Të uroj shumë suksese me hapjen e shtëpisë botuese dhe në të gjitha lamitë e jetës.
Përzemersisht ,miku juaj Pali

Kimete Berisha hat am 15.07.2010 21:45:26 geschrieben :

pershendetje
Me vjen shume mire qe me ne fund rastisa ne diqka qe shume gjate e kam kerkuar.Dhe ju pergezoj perzemersisht.
Ne fakt jetoj qe nje kohe reativisht te shkurte ketu(velbert)dhe e kam dashur te mirrem me aktivitete te tilla, por fatkeqesisht deri me sot nuk kam hasur ne to,prandaj edhe po ju lus qe te kontaktoj disi qe te mos ehumb asnje nga aktivitet qe organizohen.Jam mesuese e dipl.ne ks, dhe tani vazhdoj studimet, per momentin punoj me femije gjerman si pedagoge, por do te doja me kenaqesi qe te jem me shume ne kontakt me shxxxptar....se paku nje pjesmarrje do te ishte e mireseardhur. Ju lutem me informoni per te gjitha ...permes email, apo me ndonje informacion ne faqe...flm per mirekuptim
 
Kommentar:

E nderuara KImete ,ju falenderoj edhe ju per interesimin,uroj ta kalojm mire ne aktivitetet e ardhshme te perbashketa.Do te informoheni.

PPP

Nese jeni ende ne Gjermani, ju lutem me kontaktoni ne FB.


Fran Buzhala hat am 25.12.2009 12:50:37 geschrieben :

www.pal-sokoli.de
Nderuar Pal Sokoli me an te ketij shkrimi ju uroj Krishtlindjet,qe keto krishtlindje te ju gjejn paqe e lumturi ,ashtu se jezusi deshti vetem paqe,dhe nji nder keto vepra ishte dhe familja e juaj qe sakrifikoi per paqe e lumturi liri dashuri,ele te jet rrjedhe aj gjak ne paqe ne familjet e gjdo shxxxptari,qe ka rrenjet qe nga ilirija
jU URON :Fran Buzhala me familje
 
Kommentar: Te gjitha te mirat z.Frané! per ty dhe familjen tuaj.
PPP

Michael Lobisch-Delija (Homepage) hat am 16.11.2009 08:53:16 geschrieben :

Ihre Texte
Lieber Pal Sokoli,
Ihre neue Seite gefällt mir gut, vor allem die guten Übersetzungen der Texte durch Driton Gashi. Herzlichen Glückwunsch und viele Grüße!
 
Kommentar: Oh! Lieber Michael L. Delija!
Vielen dank, ich freue mich sehr, wen ich was von dir höre. Ich habe vor noch eine Seite nur für deutschsprachige dichter zu öffnen. Sie können mir helfen mit deine neue Gedichte und von anderen ausgewählte Autoren.
Driton hat sehr guten Übersetzung gemacht, ich bin im sehr dankbar.

Viele Grüße, Viele Grüße


Fran Buzhala hat am 17.08.2009 01:14:30 geschrieben :

www.pal-sokoli.de
INDERUAR PAL SOKOLI RASTESISHT DUKE VIZITUAR RASH NE KONTAKT NE KET WEB DHE ME PELQEJ SHUM SE PARI ATY PASH LIRIN ATY KU U DERDH GJAK SHUM DHE QKA ME BERI TE SHKRUAJ SE ATY ESHT NJI EDREJT LIRIE NE MES VARGUT TE POEZIS POR EDHE GJAKUT TE DERDHUR PER LIRI ASHT AUTOKTONE VET VARGU POEZIA , SI DOMOS FAMILJA QE LIDHEN SE BASHKU ME DHIMJET E ATDHEUT , SI KUR E GJETA TE VERTETEN KETU SEPSE ATE QE E KERKON EDHE E GJEN .Pershendetje vellazrore nga FRAN BUZHALA esslingen afer shtutagartit ish veprimtar i LEVIZJES POPULLORE DHE UDHEHEQES I FONDIT VENDLINDJA THERRET; KESHILLIT LOKALNE ESSLINGEN DHE RRETHIN ,edhe nji her pershendetje se me preken shum keto fakte.16,o8.2009esslingen am neckar
 
Kommentar: I nderuar Franë Buzhala!
Ju falenderoj nga zemra per bashke-perjetimin e kesaj Faqje qe pasqyron nje pjese te se vertetes pak ne vargje,pak me kenge dhe pak me Foto.
E verteta eshte sikur kur njeriu e shuan etjen me uje Deti,aq me shume qe e pin aq me shum e merr etja prap.Une ende kam dhimbje per ata qe u bene viktime e se vertetes,e se drejtes e kurre nuk i kujton askush.
Ju pershendes dhe ju pergezoj per aktivitetet tuaja ne kete drejtim.
Perzemersishte
Pali

Werner hat am 25.06.2009 12:52:49 geschrieben :

Interessante Seite
pics

GB Pics - Donnerstag

Werner
 
Kommentar: Danke schön
Werner

seveme fetiqi-preteni (Homepage) hat am 31.05.2009 13:35:34 geschrieben :

pershendetje
I nderuari kolege Pal
Faqen e juaj e shikova dhe e lexova fund e krye.Me te vertet meriton levdate.S jeni vetem nje poet i shkelqyeshem,por edhe nje punetor i madh.Talenti eshte nje dhunti e Zotit,por puna eshte ajo qe e ben talentin te shkelqeje.Ju pergezoj per kete faqe dhe ju deshiroj suksese edhe me te medha ne krijimtarine e juaj ne pergjithesi.Me pershendetje kolegiale Sevemja
 
Kommentar: Ju falenderoj perzemersisht,znj. Seveme,qe keni vizituar faqen time,e cila mban diçka nga përjetimet e mija.Talenti dhe puna vërehet dhe respektohet vetem nga ata qe kan talent edhe vet.
Nderimet e mija.

Shaban cakolli (Homepage) hat am 23.06.2008 16:37:00 geschrieben :

vizitor
Të përshëndes z.Pal Sokoli dhe dua të jem aktiv në vizitën e kësaj faqeje tuaj të bukur.7
 
Kommentar: Te pershendes edhe une ty Z,Shaban, ju falenderoj shum per viziten e faqes sime,ju jeni vertet nje misionar shum i mire i fjales se shkruar ,se shpejti do ta gjeni edhe veten ne keto faqe.Uroj te kesh shendet dhe jete te lumtur.PPP

System hat am 01.05.2008 23:10:00 geschrieben :

Willkommen
Willkommen in meinem Gästebuch. Über Einträge würde ich mich sehr freuen.
Mire se vini ne Librin e Vizitorve!
shkruani mbresat e juaja!ose bashkepunoni
Autorial Sokoli
 

Ju falemnderit,jepni mbresat tuaja te Gästebuch-Libri i vizitorve ose pelqejeni ne Facebook Ju falenderoj nga zemra për komentet e juaja të sinqerta!

Nach oben